Návštěva Podyjí


 

Vážení a milí návštěvníci Podyjí,
vítáme vás v nejmenším národním parku České republiky. Kaňon řeky Dyje mezi Vranovem nad Dyjí a Znojmem s hluboce zaříznutými meandry, skalními stěnami a  kamennými moři  reprezentuje jedno z posledních zachovalých říčních údolí ve střední Evropě.

Tyto stránky Vám napoví, jak nejlépe cestovat v Národním parku Podyjí, abyste se do tohoto krásného koutu naší země vždy rádi vraceli.

Mločí údolíMločí údolí

kaňon Dyjekaňon Dyje

KoniceKonice

Základní ochranné podmínky Národního parku Podyjí a zásady pohybu v tomto území jsou stanoveny v Návštěvním řádu NP Podyjí

Vnímejte zde uvedené informace jako dobré rady a doporučení pracovníků Správy NP Podyjí, kteří jsou připraveni, dle svých možností a v mezích stanovených právními předpisy, vám být k dispozici.

Věnujte tedy těmto informacím patřičnou pozornost, pomůžete nám tak chránit přírodu Podyjí.

Na nejzajímavějších lokalitách národního parku se můžete setkat s tříjazyčnými panely terénního informačního systému. K odpočinku a k úkrytu před nepohodou slouží návštěvníkům dřevěné altánky. V území nejsou rozmístěny odpadkové koše. Prosíme Vás proto, abyste své odpadky odnesli mimo území národního parku.

 

Národní park Podyjí je prostředí, ve kterém probíhají přírodní děje, zahrnující i odumírání a následné pády stromů. Dbejte, prosím zvýšené opatrnosti při pohybu po tomto území. Zejména pak za silného větru, deště, sněžení nebo námrazy!  Věnujte pozornost i aktuálním upozorněním umístěným v terénu a dodržujte pravidla pro návštěvu národního parku.

Mějte na paměti, že do přírody a do lesů vstupujete na vlastní nebezpečí.

Image

Území NP Podyjí je možno rovněž navštívit s kvalifikovanými průvodci, kteří jsou držitelé certifikátu, uděleného Správou NP Podyjí

 

pohled z Umlaufupohled z Umlaufu