Anketa Strom Znojemska opět přijímá návrhy

Po roční pauze vyhlašuje Správa Národního parku Podyjí spolu s Klubem přátel stromů Znojemska opět anketu o nejsympatičtější strom regionu. 

Máte-li nějaký oblíbený strom, či chuť se zamyslet, která dřevina z vašeho blízkého či vzdálenějšího okolí stojí za pozornost, můžete se s námi o tyto myšlenky podělit v naší tradiční anketě Strom Znojemska. Soutěž vznikla jako odezva a podpora celostátní akce Strom roku a je vyhlašována od roku 2010, kromě loňského roku se konala každý rok.

Přihlášeny mohou být stromy i skupiny stromů ze Znojemska, Moravskokrumlovska i Hrušovanska, které se neumístily v předchozích letech na prvních třech místech. Návrh by měl obsahovat fotografii stromu (případně kresbu), lokalizaci (obec, místo), popis - druh stromu, rozměry (obvod kmene ve výšce 120 cm, přibližná výška stromu), přibližné stáří a kontaktní údaje navrhovatele (telefon, mail nebo adresu). Součástí návrhu může být i zajímavý příběh o stromu, zdůvodnění výběru, historie dřeviny samotné či místa, kde roste. Návrhy mohou podávat jednotlivci i organizace. V případě nemožnosti dodání některé položky může navrhovatel požádat vyhlašovatele o pomoc.

plakat.jpg

Milovníci přírody a stromů, využijte krásného počasí babího léta, vyražte do krajiny i obcí Znojemska a pořiďte obrazové i textové záznamy o zajímavých solitérech, alejích, stromořadích či skupinách stromů. Na vaše tipy čekáme na adrese strom.znojemska@seznam_cz, nebo písemně či osobně na adrese Správy Národního parku Podyjí až do 21. listopadu 2016.